Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach , wchodzący w skład grupy SPEED, w msc. Wola Suchożebrska zatrzymali 44 -letniego motocyklistę, który poza przekroczeniem prędkości o ponad 30 km/h wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej i to przy dużym natężeniu ruchu. W trakcie kontroli okazało się, że nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania motocyklem.

Jazda pojazdem mechanicznym z nadmierną prędkością, wiąże się  przede wszystkim z zagrożeniem dla życia i zdrowia kierującego oraz innych uczestników ruchu. Dlatego też siedleccy policjanci prowadzą codziennie działania, których celem jest zapewnianie bezpieczeństwa podróżującym na możliwie najwyższym poziomie. Funkcjonariusze eliminują z ruchu kierowców, nie stosujących  się do ograniczeń prędkości oraz obowiązujących przepisów.

Jedną z takich sytuacji niedawno zarejestrowała kamera zainstalowana w radiowozie policyjnej grupy ,,SPEED’’. Policjanci zauważyli motocyklistę, który jechał z dużą prędkością w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h. Ponadto, przy dość dużym natężeniu  ruchu,  wyprzedził inny pojazd  na linii podwójnej ciągłej, niestosując się do znaku P-4. Gdy mundurowi dali mężczyźnie  sygnały do zatrzymania zjechał na pobocze, a w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiada  uprawnień do  kierowania motocyklem. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami niefortunny kierowca  otrzymał mandat w wysokości 1000 zł. Dodatkowo  policjanci skierowali  do Sądu wniosek o ukaranie za jazdę bez uprawnień, co będzie wiązało się z kolejnymi  dużymi kosztami. Jak tłumaczył zatrzymany wyjechał na  tzw „ otwarcie sezonu” była to jego pierwsza i miejmy nadzieję ostatnia  przejażdżka w tym roku.
 

autor: nadkom. Agnieszka  Świerczewska

KMP Siedlce