Jak wybrać wysokiej jakości urządzenie grzewcze dla domu?

Termin "ogrzewanie promiennikowe" może brzmieć futurystycznie i tajemniczo, ale w rzeczywistości jest to jeden z najprostszych sposobów ogrzewania domu. Promienniki to urządzenia grzewcze, które wykorzystują promieniowanie podczerwone do ogrzewania powietrza w pomieszczeniu, a nie płomienie.

Promienniki z reguły wykorzystują prąd do ogrzewania powietrza. Niezależnie od źródła ogrzewania, celem jest przekazanie ciepła z grzejnika do pomieszczenia. Jeśli masz wybór, wybierz promiennik wysokiej jakości. Przeczytaj poniższe wskazówki, aby znaleźć najlepszy promiennik dla swojego domu.

Promienniki ciepła - rodzaje

Promienniki ciepła w dwóch głównych kategoriach: gazowe i elektryczne. Promienniki gazowe są natomiast droższe w instalacji. Promienniki gazowe wykorzystują gaz ziemny lub propan i wytwarzają promieniowanie podczerwone, które jest rozprowadzane w procesie konwekcji. Oznacza to, że im dłużej użytkownik znajduje się przed promiennikiem, tym cieplejszy się on staje.

Promienniki elektryczne działają na zasadzie elektromagnetycznej, co oznacza, że wytwarzają promieniowanie podczerwone za pomocą energii elektrycznej. Ilość wytwarzanego promieniowania podczerwonego jest kontrolowana przez termostat i może być regulowana w dół lub w górę w zależności od potrzeb.

Korzyści z zastosowania promienników

Rynek ogrzewania promiennikowego gwałtownie się rozwija, ale nadal istnieją pewne nieporozumienia dotyczące jego działania. Większość ludzi myśli o ogrzewaniu promiennikowym jako o nowomodnym wynalazku, który rozumie tylko kilku zaawansowanych technologicznie naukowców. W rzeczywistości promienniki wykorzystują jedynie promieniowanie podczerwone do ogrzewania powietrza w pomieszczeniu. Korzyści płynących z zastosowania promiennika jest wiele: Promienniki nie emitują płomieni ani iskier jak inne rodzaje grzejników, więc są bezpieczniejsze dla domów, w których mieszkają dzieci i zwierzęta domowe.

Koszt eksploatacji promiennika jest znacznie niższy niż innych metod ogrzewania, ponieważ sam promiennik niczego nie spala. Promienniki można regulować do dowolnego poziomu ciepła, w przeciwieństwie do ogrzewaczy pomieszczeń, które mają jedną ustawioną temperaturę. Promienniki wytwarzają równomierny rozkład ciepła w pomieszczeniu, a nie tworzą zimnych punktów z powodu przeciągów lub innych czynników. * Wysokiej jakości promiennik będzie służył przez wiele lat, jeśli będzie się o niego odpowiednio dbać - zwłaszcza jeśli ustawi się go na wyłącznik czasowy, aby nie pracował bez przerwy.

Z najwyższą dbałością o środowisko

Promienniki są czystym źródłem ciepła, które w przeciwieństwie do paliw kopalnych redukuje emisję gazów cieplarnianych. Nie zanieczyszczają powietrza dwutlenkiem węgla ani innymi toksynami. W rzeczywistości emitują do atmosfery jony ujemne, które pomagają zmniejszyć ich poziom w naszym środowisku.

Promienniki są łatwe w instalacji Ponieważ promienniki nie pompują ciepła do powietrza, jak systemy z wymuszonym obiegiem powietrza, są znacznie łatwiejsze w instalacji. Są one również bardziej uniwersalne, ponieważ można je przenosić z jednego pomieszczenia do drugiego bez konieczności ponownej instalacji.