Miniony weekend obfitował w zatrzymania osób poszukiwanych. W ciągu dwóch dni policjanci zatrzymali ich aż pięciu. Lista osób poszukiwanych, głównie za niezapłacone grzywny, ciągle się wydłuża. Funkcjonariusze na bieżąco realizują polecenia sądów w tym zakresie.

W miniony weekend pięciu mieszkańców  Siedlec zostało zatrzymanych przez policjantów, ponieważ byli poszukiwani przez Sąd Rejonowy w Siedlcach. Wszyscy mieli na swym kocie niezapłacone grzywny w wysokości od kilkuset do ponad dwóch tysięcy złotych. Trzech trafiło do Zakładu Karnego, a dwóch zostało zwolnionych po okazaniu dowodu wpłaty grzywny.

Przypominamy, że jeśli skazany  nie zapłacił grzywny , to sąd może tę karę zamienić na prace społeczne albo na karę pozbawienia wolności. Zamieniając grzywnę na zastępczą karę pozbawienia wolności Sąd przyjmuje, że jeden dzień pozbawienia wolności równa się dwie stawki dzienne grzywny. Jeśli zatem  do zapłacenia było 100 stawek dziennych grzywny po 20 zł każda, to Sąd wymierzy  50 dni kary zastępczej. Jeśli wymierzona jest kara 200 stawek dziennych, to analogicznie połowę tego należy przeznaczyć na pobyt w ZK czyli 100 dni.

nadkom.Agnieszka Świerczewska