Sukces tancerzy LUZ na Mistrzostwach Polski IDO PFT Jazz Dance w Błoniu
Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ z Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odniosła wielki sukces na Mistrzostwach Polski IDO PFT Jazz Dance. Tancerze zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia, prezentując swoje umiejętności na najwyższym poziomie.
  1. II miejsce - formacja baletowa LUZ Dzieci
  2. III miejsce - formacja baletowa LUZ Juniorzy
  3. IV miejsce - grupa baletowa LUZ Juniorzy
  4. VI miejsce - Julian Dyc w kategorii Solo Jazz Dzieci

W ostatnich dniach tancerze z Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ rywalizowali z zespołami z całego kraju na Mistrzostwach Polski IDO PFT Jazz Dance, PA Impro, Ballet, Acrobatic Dance w Błoniu. Ich występy zostały wysoko ocenione, a sukcesy, które odnieśli, są dowodem na ich ciężką pracę i talent.

Jednym z najważniejszych osiągnięć było zdobycie II miejsca przez formację baletową LUZ Dzieci, co przyniosło im tytuł wicemistrza Polski. Również formacja baletowa LUZ Juniorzy zdobyła III miejsce, co oznacza tytuł drugiego wicemistrza Polski. Warto również wspomnieć o IV miejscu zdobytym przez grupę baletową LUZ Juniorzy, w której skład wchodzą Antonina Anusiewicz, Nina Duczek, Milena Jezuit, Ewelina Pawłowska, Natalia Pędzik, Lena Rytel i Antonina Surudo.

Kolejnym wyróżnieniem było VI miejsce zdobyte przez Juliana Dyca w kategorii Solo Jazz Dzieci. Takie osiągnięcia świadczą o wysokim poziomie umiejętności młodych tancerzy oraz o ich zaangażowaniu w rozwijanie swoich pasji.

Gratulacje należą się wszystkim tancerzom oraz ich kierownikom i choreografom: Joannie Woszczyńskiej, Margaricie Orzełowskiej (choreografie baletowe), Nahumowi McLeanowi (choreografia formacji jazz juniorów) oraz Karolowi Mentalowi (choreografia duetów jazz). To dzięki ich pracy i zaangażowaniu możliwe były takie sukcesy.

Wszystkie mistrzowskie choreografie będzie można zobaczyć już 17 i 18 czerwca podczas trzech koncertów w sali "Podlasie". To doskonała okazja, aby na żywo podziwiać talenty młodych tancerzy i przekonać się o ich niezwykłych umiejętnościach.


Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach