Czytanie performatywne

W niedzielę, 12 maja, o godzinie 17:00, w Parku Miejskim Aleksandria odbędzie się wyjątkowe wydarzenie kulturalne. Adeptki i adept Studia Teatralnego im. J. Woszczerowicza zaprezentują performatywne czytanie fragmentów "Pana Tadeusza".

  1. Wydarzenie odbędzie się 12 maja o godz. 17:00.
  2. Performatywne czytanie fragmentów "Pana Tadeusza".
  3. Wykonawcy: adepci Studia Teatralnego im. J. Woszczerowicza.
  4. Wstęp wolny.

Projekt pn. "Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego Aleksandria w Siedlcach" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. To wydarzenie jest częścią działań mających na celu ochronę dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury.

Znacie "Pana Tadeusza"? To dzieło Adama Mickiewicza, które każdy z nas zna ze szkolnych lekcji. Jednak czytanie szkolne to jedno, a odkrywanie jego piękna na nowo – to zupełnie inna sprawa. Nasi młodzi artyści postanowili zanurzyć się w tekst epopei narodowej bez presji ocen i sprawdzianów. Wzięli fragmenty, czytali je na głos, bawili się słowami, rytmem i rymami. Teraz chcą podzielić się swoją pasją z mieszkańcami.

„To jest jak przerwa po lekcji polskiego. Książka i krwawy mozół zostały w klasie. Tadzik, dajesz! Bez zadęcia, z jajem, Masz głos.” – mówią młodzi artyści. Ich celem jest dzielenie się radością z odkrywania zapomnianych słów, klimatów i muzyki „Pana Tadeusza”.

Nie przegapcie tej okazji! Zapraszamy wszystkich mieszkańców na niezapomniane popołudnie w Parku Miejskim Aleksandria. Wstęp na wydarzenie jest wolny, więc każdy może doświadczyć magii poezji Mickiewicza w nowej, świeżej formie.


Opierając się na: UM Siedlce