Festiwal Teatrów Ulicznych
XVII Festiwal Teatrów Ulicznych "pod Niebem" to wydarzenie, które co roku przyciąga miłośników sztuki teatralnej z całej okolicy. Udział w festiwalu to nie tylko okazja do obejrzenia wyjątkowych spektakli, ale także do bezpośredniego kontaktu z artystami.
  1. Festiwal odbywa się od 14 do 16 czerwca.
  2. Wystąpią zespoły teatralne z Polski i zagranicy.
  3. Spektakle plenerowe z efektami specjalnymi.
  4. Interaktywne przedstawienia angażujące publiczność.

Festiwal Teatrów Ulicznych "pod Niebem" od lat jest ważnym wydarzeniem kulturalnym naszego miasta. Organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, przyciąga zarówno wybitnych aktorów, jak i licznych widzów, którzy pragną doświadczyć teatru w nietypowej, plenerowej formie. W tym roku zaplanowano szereg spektakli, które z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Jednym z najbardziej oczekiwanych spektakli będzie "Testament Szewczenko albo Marzenia Kobziarza" w wykonaniu Lwowskiego Teatru Woskresinnia. Przedstawienie odbędzie się 15 czerwca o godzinie 21:00 na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Pułaskiego. Opowieść ta, ukazująca losy Tarasa Szewczenki, znanego poety i malarza, porusza tematykę walki o niezależność Ukrainy, co jest bardzo aktualne w kontekście dzisiejszych wydarzeń w tym kraju. W spektaklu wykorzystane zostaną takie elementy jak szczudła, mobilne machiny, płonące dekoracje oraz efekty pirotechniczne, co gwarantuje niezwykłe widowisko.

W ramach festiwalu, będzie można również zobaczyć inne interesujące spektakle. Już 14 czerwca o godzinie 20:00, w sali widowiskowej "Podlasie" odbędzie się przedstawienie "Kobiety Czechowa" w wykonaniu Teatru Teraz My. Kolejnego dnia, 15 czerwca o 18:30, na Skwerze im. Konstantego Domagały, Teatr Kultureska zaprezentuje "Bajeczną Fiestę".

Festiwal zakończy się 16 czerwca, kiedy to na Placu gen. Sikorskiego odbędą się trzy spektakle w wykonaniu Teatru Scena Kalejdoskop: "Kolorowy cyrk" o godzinie 17:00, "Opera mydlana" o 19:00 oraz "Serce Don Juana" o 21:00. Każde z tych przedstawień to okazja do zanurzenia się w magiczny świat teatru, przepełniony kolorami, muzyką i dynamicznymi występami aktorów.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, co pozwala na realizację festiwalu z dużym rozmachem. Organizatorzy mają nadzieję, że XVII edycja Festiwalu Teatrów Ulicznych "pod Niebem" będzie równie udana jak poprzednie, przynosząc zarówno artystom, jak i widzom wiele radości, wzruszeń i niezapomnianych chwil.


Na podstawie: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach