Seniorynki znowu na scenie z piosenkami Czerwonych Gitar
Już niebawem mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym koncercie Zespołu Artystycznego Seniorynki. Wydarzenie to jest kontynuacją sukcesu zeszłorocznego występu, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Drugi koncert z repertuarem Czerwonych Gitar

Przygotowania do drugiego koncertu Zespołu Artystycznego Seniorynki, zatytułowanego "Najpiękniejsze są polskie dziewczyny", dobiegają końca. Po sukcesie ubiegłorocznego występu, który odbył się w sali „Podlasie” i zachwycił widownię, zespół postanowił powrócić na scenę z piosenkami z repertuaru Czerwonych Gitar. Koncert odbędzie się przy finansowym wsparciu Prezydenta Miasta, Tomasza Hapunowicza.

Pełne serca zaangażowanie Seniorynek

Seniorynki, aktywnie działające od ponad 20 lat, wkładają ogrom pracy i serca w każdy swój występ. Ich pasja do muzyki i sztuki jest niezmienna, a koncerty są dla nich spełnieniem marzeń. Zespół od lat przybliża mieszkańcom naszego miasta ważne momenty historyczne, wzbogacając je artystycznymi programami. Wysiłek członków zespołu jest doceniany przez widownię, która licznie przybywa na ich występy.

Docenienie pracy i wsparcie lokalnych władz

Działalność Seniorynek nie przeszła bez echa. Władze miasta co roku wspierają ich projekty, a w grudniu 2022 roku zespół został uhonorowany nagrodą Aleksandrii, zaś Jadwiga Stachowska otrzymała Wawrzyn Siedlecki. To tylko potwierdza, jak ważna jest ich praca dla społeczności lokalnej.

Skład zespołu i kapeli

Aktualny skład zespołu to: Grażyna Bednarzak, Grażyna Przestrzelska, Anna Bielińska, Jagoda Jaworska, Jolanta Puszkarska, Krystyna Janiak, Krystyna Krupa, Krystyna Piekart, Elżbieta Rzewuska, Elżbieta Drabarek, Renata Połaska, Ziuta Izdebska, Teresa Sadłowska, Elżbieta Langowska, Bożena Dyńka, Jan Lewandowski, Zbigniew Murawski, Marian Leśniak i Zbigniew Gryglas. Zespół wspiera kapela w składzie: Antoni Perz – akordeon, Jarosław Miler – gitary, Andrzej Dmowski – gitara basowa, Władysław Matejko – klarnet, Marek Mężyński – instrumenty klawiszowe, Waldemar Strzałek – instrumenty perkusyjne. Kierownikiem zespołu, autorką scenariusza i reżyserką koncertów jest Jadwiga Stachowska.

Zaproszenie na wyjątkowy koncert

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na ten wyjątkowy koncert. To doskonała okazja, by przypomnieć sobie, jak piękna i emocjonalna może być muzyka lat młodości. Niech to będzie wieczór pełen wspomnień, radości i wzruszeń. Przybądźcie licznie i wspierajcie nasze lokalne talenty!


MOK Siedlce