Bezpieczne wakacje w Krzesku-Królowej Niwie z policjantką i kuratorium

Wakacje to nie tylko czas zabawy, ale też odpowiedzialności za bezpieczeństwo najmłodszych. W Krzesku-Królowej Nowej policja i kuratorium oświaty wspólnie czuwają nad tym, by dzieci spędzały lato w bezpiecznych warunkach. Sprawdź, jak przebiega kontrola półkolonii i jakie wskazówki usłyszeli mali uczestnicy wypoczynku.
- Bezpieczne wakacje w Krzesku-Królowej Nowej z policją i kuratorium
- Zadbaj o bezpieczeństwo dzieci także w sieci – ważne wskazówki od policji
Bezpieczne wakacje w Krzesku-Królowej Nowej z policją i kuratorium
W trakcie letnich półkolonii organizowanych w Szkole Podstawowej w Krzesku-Królowej Nowej pojawiła się mł. asp. Barbara Jastrzębska z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Jej wizyta była elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” i miała na celu ocenę warunków wypoczynku oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zajęć zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią.
Policjantka zwróciła uwagę na konieczność zapewnienia dzieciom właściwej opieki wychowawczej i bezpiecznych miejsc do zabawy. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach, którzy razem z funkcjonariuszką ocenili organizację półkolonii.
Efekt kontroli był pozytywny – dzieci mogły korzystać z ciekawych zajęć pod stałą opieką, a warunki wypoczynku spełniały wszystkie wymogi bezpieczeństwa.
Zadbaj o bezpieczeństwo dzieci także w sieci – ważne wskazówki od policji
Mł. asp. Barbara Jastrzębska przypomniała najmłodszym uczestnikom półkolonii o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas wakacji. Szczególną uwagę poświęcono także cyberbezpieczeństwu – jak chronić się przed oszustwami internetowymi i unikać zagrożeń czyhających w sieci.
„Pamiętajmy: wakacje to czas radości, ale bezpieczeństwo zawsze jest najważniejsze!”
Funkcjonariuszka podkreśliła, że sukces bezpiecznego wypoczynku zależy od dobrej współpracy między szkołami, służbami mundurowymi oraz rodzicami. Tylko wspólne działania mogą zapewnić dzieciom beztroskie i spokojne lato.
Na podstawie: KMP w Siedlcach
Autor: krystian