Siedleccy policjanci uczą dzieci bezpieczeństwa na półkoloniach w Strzale

W Strzale rozpoczęły się półkolonie pełne edukacji i zabawy, podczas których policjanci z Siedlec zadbali o bezpieczeństwo najmłodszych. Dzieci miały niepowtarzalną okazję poznać zasady bezpiecznego wypoczynku oraz przekonać się, jak działa praca technika kryminalistyki.
- Policjanci z Siedlec uczą dzieci w Strzale, jak bezpiecznie spędzać wakacje
- Zabawa i nauka z policyjnym sprzętem przyciągają uwagę dzieci w Strzale
Policjanci z Siedlec uczą dzieci w Strzale, jak bezpiecznie spędzać wakacje
W poniedziałek 28 lipca, tuż po rozpoczęciu półkolonii w Strzale, uczestnicy spotkali się z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” przygotowano dla dzieci szereg atrakcji, które miały na celu przypomnienie najważniejszych zasad ochrony podczas wakacyjnego wypoczynku.
Podczas spotkania poruszono tematy dotyczące bezpiecznego korzystania z hulajnóg elektrycznych oraz zachowania nad wodą, by uniknąć zagrożeń. Policjanci zwrócili też uwagę na konieczność ostrożności w kontaktach z obcymi osobami oraz wskazali, co zrobić w sytuacji zagubienia się.
Zabawa i nauka z policyjnym sprzętem przyciągają uwagę dzieci w Strzale
Największym zainteresowaniem cieszyła się walizka kryminalistyczna – dzięki niej mali uczestnicy mogli zobaczyć, jak wygląda praca technika policyjnego. Możliwość wykonania własnych odcisków palców okazała się prawdziwym hitem i dostarczyła wielu emocji.
Nie zabrakło również praktycznych ćwiczeń – dzieci założyły alkogogle, aby na własnej skórze przekonać się, jak bardzo zaburzone są zmysły po spożyciu alkoholu. Spotkanie zakończyła gra edukacyjna utrwalająca zdobytą wiedzę o bezpieczeństwie.
Atmosfera wydarzenia była radosna i pełna pozytywnej energii. Policjanci zostali pożegnani szerokimi uśmiechami uczestników. Jak podsumowała komisarz Ewelina Radomyska:
„Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i liczymy na kolejne wspólne działania w duchu bezpieczeństwa i edukacji!”
Na podst. KMP w Siedlcach
Autor: krystian