Prezydent Tomasz Hapunowicz życzy uczniom i nauczycielom sukcesów

2 min czytania
Prezydent Tomasz Hapunowicz życzy uczniom i nauczycielom sukcesów


Nowy rok szkolny w Siedlcach zaczyna się od prostego, ale ważnego przesłania: “ciekawość świata, wzajemny szacunek i wiara w swoje możliwości” — to słowa, które dziś kieruje do uczniów i nauczycieli prezydent miasta. Sprawdzamy, co zawiera list i jakiego wsparcia życzy włodarz Siedlec szkolnej społeczności na rok 2025/2026.

  • Prezydent Siedlec wita uczniów i nauczycieli na rok szkolny 2025/2026 — poczuj energię nowego startu
  • Wyrazy uznania dla nauczycieli i życzenia od władz miasta — docenienie wysiłku

Prezydent Siedlec wita uczniów i nauczycieli na rok szkolny 2025/2026 — poczuj energię nowego startu

Rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego to moment, gdy miasto kieruje słowa zachęty do młodzieży, ich opiekunów i grona pedagogicznego. W przekazie władz miejskich znajduje się jasny akcent: nie tylko sukcesy, ale także radość z nauki i satysfakcja z podejmowanych wyzwań mają stanowić priorytet całego roku.

W praktycznym wymiarze oznacza to, że warto od pierwszych dni stawiać na ciekawość poznawczą, wzajemny szacunek w relacjach szkolnych i budowanie pewności siebie u uczniów. To elementy, które rodzice i nauczyciele powinni wzmacniać podczas codziennych zajęć i spotkań wychowawczych.

Wyrazy uznania dla nauczycieli i życzenia od władz miasta — docenienie wysiłku

W liście skierowanym do szkolnej społeczności prezydent Siedlec podkreśla rolę pedagogów. Podziękowania za trud i pasję są wyraźne — to sygnał, że miasto widzi zaangażowanie nauczycieli i wychowawców w kształtowanie młodego pokolenia.

“Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele,”

“rozpoczynając nowy rok szkolny 2025/2026, życzę Wam wielu sukcesów, radości z nauki i satysfakcji z podejmowanych wyzwań. Niech każdy dzień wypełnia ciekawość świata, wzajemny szacunek i wiara w swoje możliwości.”

“Nauczycielom i wychowawcom dziękuję za trud, pasję i poświęcenie w kształtowaniu młodego pokolenia.”

W zakończeniu listu prezydent formułuje ogólne życzenia owocnego i inspirującego roku szkolnego:

“Życzę wszystkim owocnego roku szkolnego, pełnego inspiracji i dobrych doświadczeń.”

Poniżej podpis włodarza miasta potwierdza oficjalny charakter przesłania:

“Tomasz Hapunowicz” Prezydent Miasta Siedlce

Co to oznacza dla rodziców i nauczycieli w praktyce? Warto wykorzystać pierwsze tygodnie roku szkolnego na wyznaczenie celów edukacyjnych, ustalenie zasad współpracy między domem a szkołą oraz zadbanie o atmosferę sprzyjającą nauce. Wsparcie ze strony Urzędu Miasta i lokalnych instytucji edukacyjnych powinno iść w parze z codzienną pracą szkół.

Niech te życzenia będą impulsem do wspólnego działania — uczniowie rozwijają ciekawość świata, nauczyciele otrzymują uznanie za swoją pracę, a Siedlce obserwują postępy wychowanków przez cały rok szkolny 2025/2026.

Na podstawie: UM Siedlce

Autor: krystian