Klienci posiadający niekorzystną historię kredytową lub też zmagający się z zadłużeniem bardzo często zastanawiają się, czy mają jakiekolwiek szanse na uzyskanie pożyczki pozabankowej.

Dodajmy tutaj, że bierzemy pod uwagę tylko i wyłącznie oferty legalnie działających Instytucji Pożyczkowych, a nie parabanków.

Jak więc brzmi odpowiedź na powyższe pytanie? Jest ona pozytywna. Negatywna historia kredytowa, obecność w BIK czy KRD lub też posiadanie długów nie oznacza automatycznego braku szans na uzyskanie pożyczki pozabankowej. Na dodatek, firmy pożyczkowe często oferują zadłużonym klientom również inne, pożyteczne opcje.

Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej

Pożyczki pozabankowe dla osób zadłużonych

1. Sprawdzanie baz danych a całościowa weryfikacja zdolności kredytowej

W przypadku legalnie działających instytucji pożyczkowych, świadczących takie usługi jak np. pożyczki krótkoterminowe, procedury weryfikacji zdolności kredytowej potencjalnego klienta nie da się ominąć. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że różne instytucje pożyczkowe stosują różne podejście do tego tematu. Sprawdzanie wybranych baz, takich jak Biuro Informacji Kredytowej czy też te czy inne Biura Informacji Gospodarczej występuje w przypadku wszystkich bez wyjątku instytucji pożyczkowych działających na polskim rynku (oczywiście, nie oznacza to, że każda firma pożyczkowa sprawdza wszystkie istniejące bazy).

W praktyce jednak wcale nie oznacza to braku możliwości zaciągnięcia pożyczki pozabankowej dla klientów, którzy na przykład posiadają negatywną historię kredytową lub też mają aktualnie zadłużenie. Należy dokładnie czytać regulamin firmy pożyczkowej, prospekty informacyjne oraz inne dokumenty. Sporo instytucji pożyczkowych zastrzega, że chociaż sprawdza na przykład BIK lub KRD, to jednak ostateczna decyzja o przyznaniu pożyczki odbywa się przede wszystkim w oparciu o ocenę REALNEJ zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy. Oznacza to, że jeżeli wykażemy, iż jesteśmy praktycznie zdolni do spłaty pożyczki, nasz wniosek jak najbardziej może zostać zaakceptowany.

2. Wypłata pożyczki z pominięciem banku

Ten wariant również jest możliwy oraz dostępny w ofercie wielu firm świadczących takie usługi, jak szeroko rozumiane pożyczki krótkoterminowe. Jeżeli z dowolnych powodów nie chcemy, aby kwota pożyczki trafiła na nasze konto bankowe, możemy wybrać opcję wypłaty poprzez czek GIRO lub dostawę pożyczki do domu przez kuriera. Oczywiście, wcześniej należy zapoznać się z dokumentami dostępnymi na stronie danej firmy i sprawdzić, czy oferuje ona taką możliwość

3. Szybka weryfikacja zdolności kredytowej

Wiele firm świadczy pożyczki krótkoterminowe oraz inne warianty pożyczek pozabankowych na naprawdę elastycznych warunkach. Oznacza to, że możemy indywidualnie ustalić z konsultantem firmy metodę weryfikacji naszej zdolności kredytowej. Może to się to odbyć np. poprzez aplikację Instantor, która pobiera wyciąg z naszego konta bankowego za ostatnie 12 miesięcy.

Możliwe są jednak również inne warianty, np. jeżeli trzymamy pieniądze w gotówce, otrzymujemy wynagrodzenie poza bankiem lub posiadamy oszczędności w bankach zagranicznych. W wielu przypadkach, wszystko jest tak naprawdę kwestią podlegającą negocjacji.

Dodatkowe informacje

Oferty pożyczek krótkoterminowych porównasz na stronie https://centrumpozyczek24h.pl/ - sprawdź oferty w Centrum Pożyczek 24h

Praktyczne informacje o pożyczkach krótkoterminowych