Komendant Miejski Policji w Siedlcach mł. insp. Andrzej Dziewulski uroczyście pożegnał odchodzących na emeryturę trzech policjantów siedleckiej jednostki, którzy po latach służby rozstali się z policyjnym mundurem. Uroczystość była okazją do podziękowania ze strony kierownictwa Policji za dotychczasowe zaangażowanie i poświęcenie w służbie.

Dzisiaj (21 czerwca ) Komendant  Miejski  Policji w Siedlcach mł. insp. Andrzej Dziewulski w obecności funkcjonariuszy i pracowników cywilnych naszej jednostki złożył podziękowania  za wieloletnią służbę:

Asp.szt. Michałowi  Strzałkowskiemu- policjantowi  z najdłuższym stażem w naszej formacji. W tym roku obchodził jubileusz  50 lecia służby. Pracował m.in. na stanowiskach komendanta posterunku w Kotuniu, kierownika referatu ds. nieletnich, detektywa w Sekcji Kryminalnej, zajmując się problematyką nieletnich Ostatnio pełni służbę na stanowisku asystenta Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Wielokrotnie (130 razy) reprezentował zarówno KMP w Siedlcach,  jaki i KWP z/s w Radomiu w biegach długodystansowych w kraju jak i za granicą.  Jest policjantem czynnie uprawiającym sport, wychowawcą młodzieży, sędzią piłkarskim. Brał udział  w maratonach w Polsce i za granicą, których ogółem ukończył 192, w tym wszystkie maratony warszawskie. 9 czerwca br z rąk  Komendanta Głównego Policji otrzymał  złotą odznakę „Zasłużony Policjant”.

Asp.szt. Jerzemu Kokoszce - pełniącemu służbę w KMP Siedlce  od roku 1991r. Przez pierwsze lata pełnił służbę w patrolowo-interwencyjną i prewencyjną  w komórkach  Komendy Rejonowej Policji w Siedlcach. Następnie przeszedł Wydziału Kryminalnego  KRP w Siedlcach. W kolejnych latach  związał się  z Wydziałem do walki z Korupcją i z Przestępczością GospodarcząZa  wzorową służbę i zaangażowanie w 2014r. został  odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  Brązową odznaką  „Zasłużony policjant”.

Mł.asp. Maciejowi  Łapińskiemu – pełniącemu  służbe  w  KMP Siedlce od roku 1996 .Do połowy 2008r. czyli przez ponad 12 lat pełnił służbę na stanowiskach  o charakterze patrolowo-interwencyjnym. Następnie przez 2 lata realizował zadania dot. postępowań w sprawach o wykroczenia. Od 2011roku pełnił służbę w Zespole Dyżurnych na stanowisku zastępcy oficera  dyżurnego.W okresie służby był wielokrotnie nagradzany za osiągane wyniki i ceniony za doświadczenie zawodowe.

Komendant  wręczył emerytom  okolicznościowe podziękowania  za długoletnią służbę. Życzył wszystkim odchodzącym  zdrowia i realizacji planów osobistych na emeryturze.Każdy z odchodzących policjantów dzięki wieloletniemu doświadczeniu był nieocenionym wsparciem dla młodszych kolegów, którym zawsze służyli radą i pomocą. Każdy z nich zyskiwał też uznanie w oczach przełożonych i był  wielokrotnie nagradzany  za wzorową służbę.

autor: kom. Agnieszka Świerczewska

KMP w Siedlcach