Finał konkursu
W Siedlcach odbył się finał II Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków "Recytuj z Ączkiem". To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło najmłodszych mieszkańców miasta, którzy z zapałem rywalizowali, prezentując swoje umiejętności recytatorskie.
  1. Konkurs dla dzieci w wieku 4-6 lat.
  2. Recytacja wierszy z książki "Cześć! Poznajcie Moje Miasto – Ączek Zajączek".
  3. Jury wyłoniło finalistów z różnych przedszkoli.
  4. Wydarzenie wspierało rozwój umiejętności recytatorskich i promowanie literatury.

Konkurs "Recytuj z Ączkiem" zorganizowany został we współpracy z kilkoma lokalnymi instytucjami, w tym Siedleckim Stowarzyszeniem Literackim "Witraż" oraz Siedlecką Spółdzielnią Mieszkaniową. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności recytatorskich dzieci, popularyzacja literatury oraz nauka zdrowej rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje talenty, recytując utwory z książki Hanny Piotruk "Cześć! Poznajcie Moje Miasto – Ączek Zajączek".

Konkurs skierowany był do dzieci w wieku od 4 do 6 lat, które recytowały wybrane wiersze z książeczki. Jury, w skład którego wchodzili Emilia Wyżywniak, Wiktoria Sadowiak, Sylwia Wasiuk i Krzysztof Tomaszewski, miało trudne zadanie wyłonienia finalistów z licznej grupy uczestników. Po wnikliwej ocenie, do finału zakwalifikowano 56 młodych recytatorów.

Wśród zakwalifikowanych do finału znaleźli się reprezentanci różnych przedszkoli, zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Najwięcej finalistów pochodziło z Miejskich Przedszkoli nr 3, 9, 13, 17, 27 oraz z Przedszkoli Niepublicznych "Bystrzaki", "Mały Europejczyk", "Pinokio" i "Kraina Fantazji".

Wydarzenie to miało na celu nie tylko promowanie literatury i rozwijanie pamięci u dzieci, ale także zachęcanie do czytelnictwa i zdrowej rywalizacji. Dzięki takim inicjatywom, najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mają okazję rozwijać swoje pasje i zainteresowania w atmosferze zabawy i współpracy.

Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali, na której mali artyści otrzymają nagrody i dyplomy. Gratulujemy wszystkim finalistom i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich talentów!


Według informacji z: MOK Siedlce