Komendant Miejski Policji w Siedlcach objął patronatem projekt realizowany przez uczniów z siedleckiego „Ekonomika” , pod nazwą "Olabogababciu", który ma na celu uświadomienie seniorom sposoby działania oszustów metodą popularnie zwaną „ na wnuczka”.

Uczniowie  Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych nr 2 im. M.Kopernia w Siedlcach, poruszeni  doniesieniami o oszustach ,  którzy wykorzystują dobroć i wrażliwość osób starszych, aby okraść  ich z oszczędności  postanowili  zrealizować kampanię społeczną i dotrzeć do jak największej liczby seniorów w naszym mieście. Do współpracy  zaproszono różne  instytucje, a funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach aktywnie włączą  się w działania młodzieży.  Kampanię  rozpoczynamy w  Dniu Babci , który przypada   21 stycznia, w najbliższy  poniedziałek.

Problem oszustw nagłośnimy w  trakcie zaplanowanych od  stycznia do kwietnia br ,spotkań z udziałem seniorów. W przestrzeni miejskiej pojawią się plakaty  i ulotki, w których  przestrzegamy  przed oszustami.  Ponadto młodzież zrealizowała  krótki film na  temat oszustw, a także spot który pojawi się przed seansami w siedleckich kinach.

Zachęcamy także do zapoznawania się z materiałami  zamieszczanymi na FB i polubienia  strony „olabogababciu”.

 

autor:  kom. Agnieszka Świerczewska

KMP w Siedlcach