Na wybór kolorów wśród farb nie ma co narzekać. Jest ich całe mnóstwo. Kiedyś rzadziej wybierana złota farba do drewna znowu zaczyna cieszyć się popularnością. Z półek sklepów znikają tego typu farby do drewna. Warto mieć więc w zanadrzu kilka alternatyw, aby usilnie nie polegać tylko na jednej barwie, ponieważ do malowania drewna istnieje całkiem sporo różnych farb, a na szczególną uwagę zasługuje beckers do drewna.

Na początek warto wyjaśnić, że farby do malowania drewna można podzielić na te do malowania obiektów i ścian wewnątrz oraz na farby do malowania drewna na zewnątrzFarby zewnętrzne do drewna są wzbogacone specjalnymi składnikami, dzięki czemu wykazują znaczną odporność na niekorzystne warunki pogodowe – grad, deszcz i śnieg oraz nadmierne nasłonecznienie nie jest w stanie doprowadzić do złuszczenia się takiej farby. Trzeba też zaznaczyć, że malowanie drewna na zewnątrz jest dużo bardziej czasochłonne od malowania wewnątrz, wynika to z samej specyfikacji farby i jej gęstości, która musi stanowić lepszą ochronę dla tych obiektów wystawionych na warunki atmosferyczne. Farby do drewna zewnętrzne są zwykle umiejscowione w specjalnym miejscu w sklepie z farbami, tak, aby klient był w stanie dokonać wyboru tylko z tej, ograniczonej puli farb do zastosowań specjalnych. Farby do drewna na zewnątrz mają zwykle również wydłużoną gwarancję, która potwierdza ich wytrzymałość na warunki atmosferyczne.

Co więc wybrać zamiast złotej farby? Kolorowe farby do drewna również cieszą się dużą popularnością, ale wybór właściwego koloru może spędzić sen z powiek niejednego projektanta pomieszczeń. Zwykle więc biała farba do drewna pozostaje ostatecznym wyborem. Chociaż szara farba do drewna również ma swoich fanów. Trudno jednak oceniać innych po guście, bo jeśli chcemy zachować naturalny kolor drewna to bez wątpienia musimy postawić na transparentną farbę do drewna. Nie sposób też nie docenić matowej farby do drewna, która ma stonowany efekt końcowy, więc może z powodzeniem posłużyć do malowania obiektów, które chcemy, aby zachowały swój dostojny styl. Producent zapewnia, że najlepsza farba do drewna, która wiedzie prym w sprzedaży to biala farba do drewna. Ten trend nie zmienia się od wielu lat i ludzie klasycznie pozostają z wyborem białego koloru do malowania wszelakich obiektów drewnianych. Farba biała do drewna ma jeszcze jedną, zasadniczą zaletę – nie gryzie się z innymi kolorami, nawet czarnym, a wręcz ładnie się z nim komponuje, nie można tego samego powiedzieć o pastelowych barwach. Dobra farba do drewna to nie tylko jakość, ale również odpowiedni wybór koloru. Istnieją różnokolorowe farby do drewna, kolory te mają dodatkowo różne odcienie, co powoduje, że wybór właściwego koloru i jego odcienia może przyprawić o zawrót głowy. Warto też zwrócić uwagę na farbę ekologiczną do drewna, ponieważ sprawdzi się doskonale jeśli chcemy być „eko” i chronić środowisko naturalne.

Co zamiast złotej farby do drewna?

Farba do drewna, której chcemy użyć na parkiecie musi być szczególnie odporna na ścieranie. Farba do parkietu pozwoli przedłużyć żywotność powierzchni podłogowej pod warunkiem właściwego jej nałożenia. Szukając odpowiedniej farby do drewna, biała może okazać się zbyt jaskrawa do podłoża. Farba do drewna kolorowa jest doskonałym wyborem na parkiet, ale należy pamiętać, aby do mebli znajdujących się na takim parkiecie zastosować o odpowiedniej kolorystyce farbę do malowania drewna, tak, aby poszczególne elementy wystroju nie tworzyły zbyt dużego kontrastu, bo może się do odbić na złym postrzeganiu pomieszczenia.