MOK Siedlce: Koncerty Małe Filharmonie odwołane z przyczyn losowych
Informujemy, że koncerty z cyklu "Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie", planowane przez MOK Siedlce, zostały niespodziewanie odwołane. Organizatorzy zapraszają na kolejne wydarzenia od września, więcej szczegółów wkrótce.
  1. Odwołanie koncertów z cyklu "Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie".
  2. Przyczyny odwołania koncertów są losowe.
  3. Nowy cykl koncertów rozpocznie się we wrześniu.
  4. Szczegóły dotyczące nowych dat zostaną podane później.

Wielu mieszkańców z niecierpliwością czekało na koncerty edukacyjne organizowane przez MOK Siedlce, które niestety muszą zostać przełożone z powodu nieprzewidzianych okoliczności. Choć to rozczarowująca wiadomość, organizatorzy zapewniają, że już od września będzie można ponownie cieszyć się muzycznymi spotkaniami.

Znacie legendę o Bazyliszku? To stwór, który żył w podziemiach Starego Miasta i zamieniał ludzi w kamień swoim wzrokiem. Historia ta związana jest z jedną z kamienic, gdzie Bazyliszek został ostatecznie pokonany przez swoje własne odbicie. Jego potomek, już łagodniejszy, zafascynowany pięknem Warszawy i sztuką, został uczniem Canaletta, słynnego malarza, co pozwoliło mu odkryć tajniki camera obscura.

Spacerując po Starym Mieście w niedzielne popołudnia, warto mieć przy sobie smartfon, aby uwiecznić ewentualne spotkanie z Bazyliszkiem. Chociaż trudno jednoznacznie stwierdzić, czy można go tam jeszcze spotkać, zawsze warto być przygotowanym na niespodzianki, które kryje nasza stolica.


Źródło: MOK Siedlce