Jak zadbać o bezpieczeństwo na dmuchanej zjeżdżalni dla dzieci?

Dmuchane zjeżdżalnie to ulubiona atrakcja dzieci na festynach, urodzinach i innych imprezach plenerowych. Choć to ogromne konstrukcje, są całkowicie bezpieczne – pod warunkiem, że zarówno uczestnicy zabawy, jak też ich opiekunowie zachowają zasady bezpieczeństwa. Sprawdź, jak je zapewnić na dmuchanej zjeżdżalni.

Zacznij od wyboru urządzenia

Zachowanie zasad bezpieczeństwa trzeba zacząć od wyboru odpowiedniego produktu i prawidłowego jego zamocowania. Jeśli chcesz, by zabawa była udana i obyło się bez wypadków, wybierz dmuchaną zjeżdżalnię od sprawdzonego producenta. Zdecydowanie najlepszym wyborem okażą się tu urządzenia polskiej marki. Powód jest prosty – polskie atrakcje spełniają europejskie normy, które są znacznie bardziej restrykcyjne niż w krajach azjatyckich. Na przykład polski procent Gangaru wykonuje swoje dmuchańce z najwyższej jakości materiału PCV, który doskonale znosi nawet duże obciążenia. Ważna jest też jakość łączeń oraz linek montażowych.

Prawidłowy montaż

Kolejna kwestia to montaż. Nie ma potrzeby angażowania zewnętrznej obsługi. Wystarczy krótkie szkolenie “Akademia Dmuchanego Biznesu”, które Gangaru zapewnia za pośrednictwem YouTube, aby z powodzeniem można było samodzielnie zamontować konstrukcję. Najważniejszą kwestią okazuje się znalezienie prostego, stabilnego podłoża. Nic nie stoi na przeszkodzie, by podstawić dmuchańca np. na piasku. Ważne, by powierzchnia była równa. Należy też skrupulatnie przestrzegać zaleceń producenta zawartych w instrukcji obsługi dmuchanej konstrukcji.

Nadzór nad zabawą

Opiekę nad dmuchaną zjeżdżalnią powinien sprawować dorosły pracownik, rodzic lub inna wyznaczona osoba. Na eventach opiekun atrakcji często też pełni rolę kasjera, który pobiera opłaty za skorzystanie z zabawy. Taka osoba musi być zaznajomiona z zasadami bezpieczeństwa, wpuszczać na dmuchańca wyłącznie określoną liczbę dzieci i czuwać, by bawiły się zgodnie z przeznaczeniem urządzenia. Nie mogą np. wchodzić na boczne ścianki ani skakać ze zjeżdżalni.

Jeśli organizujesz imprezę plenerową, w której dzieci do wyboru będą miały kilka dmuchanych atrakcji pamiętaj, by zapewnić uczestnikom odpowiedni nadzór osoby dorosłej.

Rola rodziców

Osoba z obsługi wprawdzie czuwa nad bezpieczeństwem zabawy, jednak to rodzice powinni zadbać o swoje dzieci. Wysokiej jakości dmuchana zjeżdżalnia jest zabawką bezpieczną, ale to dorośli muszą dbać o to, by ich pociechy bawiły się zgodnie z obowiązującymi zasadami i zeszły z konstrukcji, gdy poprosi o to obsługa. Jeśli jest taka możliwość, warto uczulić na tę kwestię rodziców na początku imprezy lub postawić przy zjeżdżalni wyraźnie widoczny, czytelny i napisany w zrozumiały sposób regulamin.

Dmuchane zjeżdżalnie i inne konstrukcje to dla dzieci niesamowita atrakcja. Użytkowane w sposób prawidłowy, są bezpieczne dla wszystkich. Tak zorganizowana impreza z pewnością pozostanie radosnym wspomnieniem dla całej rodziny!